Jak powinna wyglądać wymiana okien, aby przebiegła bez komplikacji?

0
2415

Zamierzając przeprowadzenie remontu, każdy chciałby, żeby przebiegł bez komplikacji. Wymiana okien na nowe to niemałe zamieszanie. Zatem jak się prawidłowo przygotować, żeby uniknąć problemów?

Plan to jedna z najważniejszych rzeczy w każdej inwestycji, dlatego przy wymianie okien, również nie może go zabraknąć. Powodem podjęcia decyzji o konieczności wymiany okien może być wiele np. energooszczędność, która powoli staje się standardem, natomiast ceny za ogrzewanie ciągle rosną. Kolejną przyczyną może być estetyka na którą zwracamy coraz większą uwagę, tym bardziej, że oferta na rynku jest na tyle bogata, że może spełnić oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów. Zatem jak powinien prawidłowo wyglądać proces wymiany okien, żeby uniknąć niespodzianek?

Porada specjalisty
Jeżeli nie jesteś pewien jakie okna będą najlepsze, albo nie jesteś ekspertem w dziedzinie stolarki okiennej, warto poprosić o pomoc specjalistę. Na pewno należy zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, który ma kluczowe znaczenie. Równie ważny jest współczynnik przepuszczania energii słonecznej. Jednak w pierwszej kolejności powinniśmy się zapoznać z warunkami instalacji okien, które są dostępne w opisie budynku. Może się zdarzyć, że w opisie nie będą zamieszczone takie informacje, wówczas można się odnieść do warunków technicznych budynków mieszkalnych.

Dotychczasowe okna
Obecne okna mogą stanowić cenne źródło informacji odnośnie wymiarów nowych okien. Jeżeli mieszkamy w bloku kolor i wymiary muszą być dostosowane do obowiązujących norm. Wymieniając okna w domu jednorodzinnym możemy wybrać jakie tylko chcemy w dowolnym kształcie oraz kolorze.

Warunki atmosferyczne
Najlepsza pora na wymianę okien jest wówczas, gdy jest sucho i pogoda jest stabilna. Optymalna temperatura powinna oscylować w granicach 16 stopni. Montaż w niskiej temperaturze może negatywnie wpłynąć na trwałość oraz szczelność okien.

Tekst sponsorowany.